Poděkování ředitelky Charity Frenštát pod Radhoštěm

Výbuch v bytovém době ve Frenštátě pod Radhoštěm byl tragickou událostí, která ovlivnila nejen ty, které přímo postihl, ale celou republiku. Je to již víc jak měsíc, co došlo k tragické události. Byl to pro nás všechny čas strávený snahou najít řešení v takto akutní situaci.

Celá situace byla velmi tíživá a bylo nutno ji okamžitě řešit. Po dohodě s městem Frenštát pod Radhoštěm, naše organizace vyhlásila sbírku materiální pomoci. Reagovali jsme tak na potřeby, které bylo nutné řešit ihned. Jednalo se o zajištění věcí pro hygienu nebo například základní vybavení domácností. Sbírka probíhala v sídle Charity Frenštát pod Radhoštěm, od ranních až do večerních hodin. Reakce lidí nejen kolem nás, ale i z celé republiky, byla ohromující. Lidé přinášeli spoustu věcí a neváhali cestovat ani obětovat svůj čas, aby pomoc přišla co nejdříve. Pomoc s materiálním vybavením nabízely jak firmy, tak i neziskové organizace z celé české republiky.

Během měsíce práce mnoha lidí, mohu říci, že jsme společně pomohli lidem, kteří pomoc potřebovali. Tato věta tedy nezůstala jen pouhou frází, která se často používá, ale je skutečností, za kterou patří dík nejen pracovníkům naší organizace, ale i dobrovolníkům. Každé pomoci si velmi cením, a proto řeknu „pouze“, děkuji Vám všem, kteří nezůstáváte jen u otřepaných frází, ale kteří nám „Pomáháte pomáhat“

Děkuji

Lenka Tabachová.