Tříkrálová sbírka 2021 u nás

Tříkrálová sbírka 2021 u nás

Možná letos nebude znít ulicemi zpěv tříkrálových koledníků, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí tři králové přinést do českých domovů navzdory okolnostem, které souvisí s šířením koronaviru. Na prvním místě pak stojí zdraví koledníků i dárců, králové se tak pilně připravují na koledu v rouškách i koledu virtuální.

obecny_rouska_HLAVNI_BANNER_980x100

To, jak bude Tříkrálová sbírka 2021 na počátku příštího roku vypadat, bude ovlivněno epidemiologickou situací a případným omezením, které by se sbírky týkaly. Přesto chceme do Vašich domovů přinést požehání a přání štěstí, zdraví a pokoje. A to buď v tradiční podobě, nebo při online koledě v době 1.1. až 24.1.2021 (koledování bude oproti minulým ročníkům, kdy se koledovalo prvních 14 dní v lednu, o týden prodlouženo).

V současné době proto pracujeme se třemi variantami koledování. Ta nejoptimističtější počítá s uvolněním všech restrikcí a klasickou tříkrálovou koledou v období od 1. do 24. ledna 2021. Realističtěji se však v současné chvíli jeví koleda s omezeními, při níž budou dodržena všechna nařízení. V přípravách je také koledování online, kdy dárci budou moci přispět bankovním převodem (bezhotovostně) na účet sbírky pod variabilním symbolem dané Charity.

Ve Frenštátě a jeho okolí v současnosti připravujeme Tříkrálovou sbírku tak, jak by měla proběhnout klasicky, tj. s osobní návštěvou tříkrálových koledníků a při dodržování hygienických pravidel. Již proto víme, že se koleda neobejde bez koledníků a vedoucích skupinek. Proto pokud máte zájem se této sbírky jako koledník nebo vedoucí skupinky zúčastnit, kontaktujte nás na emailu anna.cechova@frenstat.charita.cz a my Vaše kontaktní údaje přepošleme dál k jednotlivým místním asistentům, kteří mají v dané obci nebo městu koledníky na starosti.

A jak bude vypadat online koleda? Jednotlivé Charity bude možné podpořit příspěvkem na účet Tříkrálové sbírky č.: 66008822/0800 u České spořitelny s variabilním symbolem dané Charity. Variabilní symbol Charity Frenštát p.R. je 77708003. V případě, že budete požadovat potvrzení o daru, můžete o potvrzení požádat zde.

 

Z výtěžku Tříkrálové sbírky 2021 budou podpořeny tyto naše záměry:

  • Podpora a rozvoj paliativní péče
  • Revitalizace vozového parku terénních služeb

Děkujeme Vám všem, kteří se podílíte na realizaci této sbírky, a děkujeme také Vám všem, kteří nás svým příspěvkem do pokladniček nebo na bankovní účet podpoříte.